Košarkaši Borca savladali su ekipu Splita rezultatom 84:83 (20:28, 24:18, 21:19, 19:18) u okviru 9.kola ABA 2 lige.

Izjednačena borba u uvodnih 5 minuta (13:13), da bi gosti serijom 13:3 na minut do kraja prve deonice otišli prvi put na dvocifrenu prednost. Đoković početkom drugog perioda vodi svoju ekipu do izjednačenja, da bi trojkom Marinovića Borac posle početnih 2:0, drugi put na meču poveo (34:32).

U drugom poluvremenu rezultatska klackalica, ni jedni ni drugi nisu uspeli da se odvoje na osetniju prednost, pa se ušlo u penal završnicu.

Na 17 sekundi do kraja utakmice gosti iz Splita imali su dva poena prednosti i loptu sa strane. Nisu uspeli da izvedu loptu na vreme, pa je Borac dobio napad za pobedu ili izjednačenje. Stojadinović je pogodio trojku devet sekundi pre kraja, na asistenciju Pešakovića.

Borac sada ima 6 pobeda i 3 poraza i nalazi se na trećem mestu ABA 2 lige.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Nemanja Todorović sa 18 poena (8/9 za 2 poena). Đoković je ubacio 16, dok je Stojadinović dodao 15 poena.

Sledeću utakmicu Borac igra u okviru Košarkaške lige Srbije u dvorani kraj Morave u subotu od 19 časova, protivnik je Metalac.