Čačak – Biciklijadom koja se vozila gradskim ulicama Grad Čačak je u saradnji sa Unijom mladih Čačak je po drugi put obeležio Međunarodni dan bez automobila 22. septembar. Oblačno vreme i temperatura od oko 15 °S nisu sprečili oko 100 čačanskih biciklista da pokažu da je naš grad biciklistički grad. Učesnici svih uzrasnih kategorija od 6 do 78 godina vozili su biciklijadu u dužini od 6,5 km. Imali su za cilj da skrenu pažnju na to da naš grad ima najviše automobila po broju stanovnika u Srbiji. Samo u periodu od 2010. do 2015. godine broj putničkih automobila je porastao sa 26860 na 29071 (8,2 %).

Biciklijadom obeležen "Međunarodni dan bez automobila" Biciklijadom obeležen "Međunarodni dan bez automobila" DSC 0106
Foto: Unija mladih Čačak

Svake godine organizacija biciklijada se podiže na sve viši nivo što Čačak posle Beograda i Novog Sada svrstava u gradove sa najviše biciklijada tokom godine.

Biciklijadom obeležen "Međunarodni dan bez automobila" Biciklijadom obeležen "Međunarodni dan bez automobila" DSC 0146
Foto: Unija mladih Čačak

Organizatori se zahvaljuju svima koji su pomogli organizaciju biciklijada a to su: Saobraćajna policija u Čačku, Služba Hitne pomoći Doma zdravlja u Čačku, Biciklistički klub Borac, Kancelarija za mlade, lokalni mediji i mnogi drugi.

Biciklijadom obeležen "Međunarodni dan bez automobila" Biciklijadom obeležen "Međunarodni dan bez automobila" DSC 0136
Foto: Unija mladih Čačak

TV Lav Plus

PODELI